Matematika pro páťáky aneb Neboj se počítat! (druhé opravené vydání)

Zkoušky na víceleté gymnázium v kapse!

Dostupnost Skladem
Kód: 507
299 Kč –6 % 279 Kč
Matematika pro páťáky aneb Neboj se počítat! (druhé opravené vydání)
matematika 5 4 2
Novinka
299 Kč –6 %
Garance doručení
nepoškozeného zboží

Knížka obsahuje látku páťáků dle

platného celorepublikového Rámcového

vzdělávacího programu, ale rozšířenou o:

1) typizované úlohy a problémy používané

gymnázii v přijímacích testech

2) látku často na lepších základních

školách probíranou „dopředu“

3) příklady jaksi neškolní –

rozvíjející

Bez matematiky

se v životě

neobejdeme!

Doplňkové parametry

Kategorie: Alternativní učebnice
Záruka: 2 roky
Rozměr: 165x235 mm
Počet stran: 216
Vazba papírová kniha: Brožovaná
EAN: 9788075513069

V á c l a v K l a u s (*1969)

vystudoval a poté krátce pedagogicky působil na Přírodovědecké fakultě Univerzity Karlovy v Praze, obor matematika – geografie. Skoro šestnáct let úspěšně vedl síť základních škol a gymnázií – PORG, která se pod jeho vedením stala v mnoha srovnáních – nejúspěšnější školou v republice. Ve své době byl nejmladším (28) ředitelem gymnázia v republice. Se vzrůstajícím věkem se často v médiích vyjadřuje zejména k problematice vzdělávání a školského systému. Jeho velmi liberální názory jsou pochopitelně na tomto poli výrazně menšinové. V roce 2013 vydal spolu s Kateřinou Fišerovou učebnici pro maturanty Matematika pro trojkaře aneb Maturita v kapse, která se dlouho držela na seznamu bestsellerů. Kromě pedagogických aktivit mu hodně času zabírají aktivity „sportovní“ – šachy (šachový klub GROP hlavnevyhrat.cz) a cyklistika (CykloTrenink.com).

Marek Č e r n í k (*1978)

po absolvování Karlovy univerzity, obor učitelství prvního stupně – specializace anglický jazyk, se zcela oddal učitelování. Je přesvědčen, že být učitelem je poslání a dobrý kantor může být jen ten, koho práce s dětmi těší. Nejprve se těšil z práce na ZŠ Brána jazyků a od roku 2011 na Novém PORGu, kde učí na prvním stupni a zastává funkci zástupce ředitele pro ZŠ.

Jeho největšími úspěchy jsou spokojené děti, které se dostávají na nejlepší víceletá gymnázia v republice. Kromě práce má zálibu v jízdě na kole a kolečkových prkýnkách všeho druhu, četbě historických knih a zimních sportech.