Václav Klaus, Marek Černík

V á c l a v K l a u s (*1969)

vystudoval a poté krátce pedagogicky působil na Přírodovědecké fakultě Univerzity Karlovy v Praze, obor matematika – geografie. Skoro šestnáct let úspěšně vedl síť základních škol a gymnázií – PORG, která se pod jeho vedením stala v mnoha srovnáních – nejúspěšnější školou v republice. Ve své době byl nejmladším (28) ředitelem gymnázia v republice. Se vzrůstajícím věkem se často v médiích vyjadřuje zejména k problematice vzdělávání a školského systému. Jeho velmi liberální názory jsou pochopitelně na tomto poli výrazně menšinové. V roce 2013 vydal spolu s Kateřinou Fišerovou učebnici pro maturanty Matematika pro trojkaře aneb Maturita v kapse, která se dlouho držela na seznamu bestsellerů. Kromě pedagogických aktivit mu hodně času zabírají aktivity „sportovní“ – šachy (šachový klub GROP hlavnevyhrat.cz) a cyklistika (CykloTrenink.com).

Marek Č e r n í k (*1978)

po absolvování Karlovy univerzity, obor učitelství prvního stupně – specializace anglický jazyk, se zcela oddal učitelování. Je přesvědčen, že být učitelem je poslání a dobrý kantor může být jen ten, koho práce s dětmi těší. Nejprve se těšil z práce na ZŠ Brána jazyků a od roku 2011 na Novém PORGu, kde učí na prvním stupni a zastává funkci zástupce ředitele pro ZŠ.

Jeho největšími úspěchy jsou spokojené děti, které se dostávají na nejlepší víceletá gymnázia v republice. Kromě práce má zálibu v jízdě na kole a kolečkových prkýnkách všeho druhu, četbě historických knih a zimních sportech.

Stránka 1 z 1 - 1 položek celkem
matematika 5 4 2
Novinka
279 Kč
299 Kč (–6 %)

Zkoušky na víceleté gymnázium v kapse!

Kód: 507

Stránka 1 z 1 - 1 položek celkem