Procházka Zdeněk

Doc. MVDr. Zdeněk Procházka, DrSc.

Narodil se v roce 1929 v Lounech, maturoval v roce 1948 v Mostě, promoval na Vysoké škole veterinární v Brně v roce 1953, habilitoval na docenta na Lékařské fakultě Karlovy univerzity v Praze v roce 1972 a vědeckou hodnost doktora veterinárních věd obhájil na Vysoké škole veterinární v Košicích v roce 1978.

Lásku ke psům projevoval již od dětských let, avšak intenzivní kynologické činnosti se začal věnovat, až mu to pracovní zatížení dovolilo. Chovem psů se zabývá od roku 1969, kdy zapsal jako první v tehdejším Československu vrh středních kníračů černých v chovatelské stanici Patria Bohemica. Chovu tohoto plemene se aktivně věnoval do roku 2004. kdy zapsal poslední vrh I. druhého běhu abecedy. Dobrovolné práci v Klubu chovatelů kníračů se věnuje od roku 1971, kdy začal pracovat v rámci jihomoravské pobočky KCHK jako krajský poradce chovu. V roce 1972 byl na konferenci KCHK zvolen Ústředním výborem chovu kníračů středních; tuto funkci vykonával s krátkými přetržkami až do konce roku 1990. V revolučním období počátku 90. let minulého století byl zvolen do Kontrolní a revizní komise KCHK.V témže roce výbor klubu rozhodl o opětovném vydávání zpravodaje Knírač a pro zvýšení jeho úrovně byl Doc. Procházka v roce 1994 pověřen vedením redakce, což úspěšně vykonával po dobu 10 let.

Za dlouholetou činnost v Klubu chovatelů kníračů byl Doc. Dr. Procházkovi při příležitosti 75. narozenin předán výborem jeho domovské pobočky KCHK Diplom o čestném členství „Za celoživotní práci na rozvoji plemene knírač“.

 

Stránka 1 z 1 - 1 položek celkem
olasceOBAL tit300
Novinka
219 Kč

Kouzelné vyprávění veterináře, chovatele a milovníka psů všech ras a národností, zejména pak středních kníračů.

Kód: 316

Stránka 1 z 1 - 1 položek celkem