O naplněné lásce mezi člověkem a psem

Kouzelné vyprávění veterináře, chovatele a milovníka psů všech ras a národností, zejména pak středních kníračů.

Dostupnost Skladem
Kód: 316
219 Kč
O naplněné lásce mezi člověkem a psem
olasceOBAL tit300
Novinka
Garance doručení
nepoškozeného zboží

Kouzelné vyprávění veterináře, chovatele a milovníka psů všech ras a národností, zejména pak středních kníračů. Prvního pejska dostal sotva se batolil. Byla to náhoda, někdo vystrašené a hladové štěně pohodil před domem jeho rodičů. Zachránili mu život a Dášeňka (pojmenovaná na počest velkého psího vzoru, se měla čile k světu, stejně jako chlapeček. Stali se z nich nejlepší kamarádi. Od té chvíle po celý život měl chlapec, později dospělý muž vedle sebe nejméně jednoho psa. Pes mu pomáhal přežít nejbolestnější období života, díky psovi se seznámil se svou první láskou, rozhodl se studovat veterinu Během svého života poznal mnoho pejsků i jejich páníčků. Došel k poznání, že pes je odrazem duše a chování svého pána. Jaký pán takový pes. Během láskyplného a humorného vyprávění se dozví čtenář i mnoho zajímavostí o chovu psů, především kníračů, které pana docenta Procházku provázejí celý dopělý život.

Doplňkové parametry

Kategorie: Knihy
Záruka: 2 roky
Hmotnost: 0.29 kg
Počet stran: 216
Rozměr: 145x205 mm
Vazba: Brožovaná
EAN: 9788075512918
Rok vydání: 2023

Doc. MVDr. Zdeněk Procházka, DrSc.

Narodil se v roce 1929 v Lounech, maturoval v roce 1948 v Mostě, promoval na Vysoké škole veterinární v Brně v roce 1953, habilitoval na docenta na Lékařské fakultě Karlovy univerzity v Praze v roce 1972 a vědeckou hodnost doktora veterinárních věd obhájil na Vysoké škole veterinární v Košicích v roce 1978.

Lásku ke psům projevoval již od dětských let, avšak intenzivní kynologické činnosti se začal věnovat, až mu to pracovní zatížení dovolilo. Chovem psů se zabývá od roku 1969, kdy zapsal jako první v tehdejším Československu vrh středních kníračů černých v chovatelské stanici Patria Bohemica. Chovu tohoto plemene se aktivně věnoval do roku 2004. kdy zapsal poslední vrh I. druhého běhu abecedy. Dobrovolné práci v Klubu chovatelů kníračů se věnuje od roku 1971, kdy začal pracovat v rámci jihomoravské pobočky KCHK jako krajský poradce chovu. V roce 1972 byl na konferenci KCHK zvolen Ústředním výborem chovu kníračů středních; tuto funkci vykonával s krátkými přetržkami až do konce roku 1990. V revolučním období počátku 90. let minulého století byl zvolen do Kontrolní a revizní komise KCHK.V témže roce výbor klubu rozhodl o opětovném vydávání zpravodaje Knírač a pro zvýšení jeho úrovně byl Doc. Procházka v roce 1994 pověřen vedením redakce, což úspěšně vykonával po dobu 10 let.

Za dlouholetou činnost v Klubu chovatelů kníračů byl Doc. Dr. Procházkovi při příležitosti 75. narozenin předán výborem jeho domovské pobočky KCHK Diplom o čestném členství „Za celoživotní práci na rozvoji plemene knírač“.