Vlk Václav

Václav Vlk starší (*24. 4. 1943 v Praze)
Vyučil se chemikem, vystudoval střední školu a večerně pak pedagogiku a ekonomii. Po roce 1989 založil úspěšnou firmu, kterou nyní vede jeho syn. V současnosti je v penzi a je znám především jako publicista. Největší rozruch budí ve společnosti jeho názory týkající se odsunu Němců po druhé světové válce a články a knihami na toto téma, např. Krvavé dozvuky války (vyšlo v nakladatelství Grada Publishing, 2015). Ve své novinářské činnosti, reprezentované především internetovým deníkem Neviditelný pes, se stylizuje do role skutečného hlídacího psa demokracie, potírá tesknění po normalizaci a upozorňuje na falešný sentiment i cílené přepisování historie. V roce 2019 vydal zatím svou poslední knihu Mauthausen. Ďábel v líbezné krajině.
Díky svému celoživotnímu technickému zaměření a specializaci na stavbu kamen a krbů vydal několik velmi úspěšných odborných knih např. Stavba krbu, Kachlová kamna, Kachlové a selské sporáky, Pece na pizzu a chleba atd. Kromě dvou zmíněných zájmů má rád humor a vydal několik humoristických knih. Jeho knihy vyšly v nakladatelstvích Grada Publishing, a.s., ERA, XYZ, Československý spisovatel, Euromedia. V 90. letech se podílel na přípravě televizního pořadu Receptář.
Spolupracuje s časopisy „Kachelofen und Kamin", „Baubiologie und Oekologie". Člen E F A -Europäische Feuerstätten Arbeitsgemeinschaft.

Stránka 1 z 1 - 4 položek celkem
Stálo to za ..
Novinka
od 69 Kč
(až –15 %)

Každá doba je nějaká, ale sranda musí být.  No, veselé to vždycky nebylo v těch dávných létech šedesátých, ale to neznamená, že nebyla žádná sranda. Byla, a né že ne.

Kód: 307/E-K
kdoradjiM
Výprodej
100 Kč
249 Kč (–59 %)

Kdo z nás by rád nejedl. Prakticky všichni rádi jíme. Někdo to a někdo ono. Jeden vepřo-knedlo-zelo a jiný třeba „dary moře“. Někdo do „jugošky“ na dovolenou, jiný na Baleáry....

Kód: 187
Text odstavce
Akce
259 Kč

Vykašlete se na špatné zprávy a čtěte humor! 

Kód: 545
tisk potah Život, boj... kosmas
Tip
339 Kč
399 Kč (–15 %)

Bojovali za vlast…Snad každá rodina na území České a Slovenské republiky má pradědečka či prastrýce, jenž se zúčastnil I. světové války, ať už na straně Rakousko-Uherska nebo...

Kód: 184

Stránka 1 z 1 - 4 položek celkem