Život, boj a smrt pod sedmi vlajkami: Češi a Slováci 1914-1920

Značka: Vlk Václav

Bojovali za vlast…
Snad každá rodina na území České a Slovenské republiky má pradědečka či prastrýce, jenž se zúčastnil I. světové války, ať už na straně Rakousko-Uherska nebo jako československý legionář. Dlouho však byl pohled na válečné úsilí našich vojáků zaměřen pouze na ty, kteří bojovali v legiích za samostatné Československo, a značná část hrdinských činů českých a slovenských vojáků v uniformách rakousko-uherské armády zůstala v pozadí. Čeští a slovenští vojáci válčili jako pěšáci, dělostřelci, horští myslivci i námořníci. Díky svým schopnostem a odbornosti i jako důstojníci rakousko-uherské, srbské a ruské armády a v legiích.

Dostupnost Skladem
Kód: 184
399 Kč –15 % 339 Kč
Život, boj a smrt pod sedmi vlajkami: Češi a Slováci 1914-1920
Značka: Vlk Václav
tisk potah Život, boj... kosmas
Tip
399 Kč –15 %
Garance doručení
nepoškozeného zboží

Bojovali za vlast…
Snad každá rodina na území České a Slovenské republiky má pradědečka či prastrýce, jenž se zúčastnil I. světové války, ať už na straně Rakousko-Uherska nebo jako československý legionář. Dlouho však byl pohled na válečné úsilí našich vojáků zaměřen pouze na ty, kteří bojovali v legiích za samostatné Československo, a značná část hrdinských činů českých a slovenských vojáků v uniformách rakousko-uherské armády zůstala v pozadí. Čeští a slovenští vojáci válčili jako pěšáci, dělostřelci, horští myslivci i námořníci. Díky svým schopnostem a odbornosti i jako důstojníci rakousko-uherské, srbské a ruské armády a v legiích. Nesmíme také zapomínat, že po rozpadu Rakousko-Uherska a vzniku samostatného Československa své síly spojili do Československé armády a ruku v ruce zlikvidovali snahu o vznik Rakouského Německa, zabránili obsazení Těšínska Poláky a osvobodili Slovensko. Tato kniha je připomínkou jejich hrdinského boje.
Součástí knihy je autentický přepis deníku c. a k. vojáka Karla Petrácha, který narukoval v červenci 1914 do Brixenu, takřka prošel všemi frontami, jeho strastiplné válečné putování skončilo v roce 1918 ve Francii. Odtud se vrátil v listopadu 1918 domů, do jižních Čech. V knize jsou také otištěny unikátní „feldpostky“, které posílal strýc nakladatelky z fronty sestře a rodičům.

Doplňkové parametry

Kategorie: Knihy
Záruka: 2 roky
Hmotnost: 0.548 kg
Počet stran: 312
Rozměr: 145x205 mm
Vazba: Vázaná s přebalem
EAN: 9788075511812
Rok vydání: 2021

Václav Vlk starší (*24. 4. 1943 v Praze)
Vyučil se chemikem, vystudoval střední školu a večerně pak pedagogiku a ekonomii. Po roce 1989 založil úspěšnou firmu, kterou nyní vede jeho syn. V současnosti je v penzi a je znám především jako publicista. Největší rozruch budí ve společnosti jeho názory týkající se odsunu Němců po druhé světové válce a články a knihami na toto téma, např. Krvavé dozvuky války (vyšlo v nakladatelství Grada Publishing, 2015). Ve své novinářské činnosti, reprezentované především internetovým deníkem Neviditelný pes, se stylizuje do role skutečného hlídacího psa demokracie, potírá tesknění po normalizaci a upozorňuje na falešný sentiment i cílené přepisování historie. V roce 2019 vydal zatím svou poslední knihu Mauthausen. Ďábel v líbezné krajině.
Díky svému celoživotnímu technickému zaměření a specializaci na stavbu kamen a krbů vydal několik velmi úspěšných odborných knih např. Stavba krbu, Kachlová kamna, Kachlové a selské sporáky, Pece na pizzu a chleba atd. Kromě dvou zmíněných zájmů má rád humor a vydal několik humoristických knih. Jeho knihy vyšly v nakladatelstvích Grada Publishing, a.s., ERA, XYZ, Československý spisovatel, Euromedia. V 90. letech se podílel na přípravě televizního pořadu Receptář.
Spolupracuje s časopisy „Kachelofen und Kamin", „Baubiologie und Oekologie". Člen E F A -Europäische Feuerstätten Arbeitsgemeinschaft.