AKCE! Stálo to za... a Kdo rád jí, ať zvedne ruku!

Značka: Vlk Václav

Vykašlete se na špatné zprávy a čtěte humor! 

Dostupnost Skladem
Kód: 545
259 Kč
AKCE! Stálo to za... a Kdo rád jí, ať zvedne ruku!
Značka: Vlk Václav
Text odstavce
Akce
Garance doručení
nepoškozeného zboží

Stálo to za...

Každá doba je nějaká, ale sranda musí být.

No, veselé to vždycky nebylo v těch dávných létech šedesátých, ale to neznamená, že nebyla žádná sranda. Byla, a né že ne. Byli jsme mladí, milovali jsme holky, život, taneční čaje a divadlo! Hráli Suchý a Šlitr, Dostavník, Šimek a Grossman…

Místopřísežné prohlášení: Autor tímto slavnostně prohlašuje, že všechny osoby, události, citované myšlenky, verše i texty písní zaznamenal tak, jak si je pamatuje on. Jak to bylo ve skutečnosti a jak přesně se z historického hlediska věci odehrávaly, jaká měly osoby občanská jména, jak se verše přesně rýmovaly a písně zněly, do toho netahejte. Tohle není dějepis ani umělecká kritika, to je to, co jsme zažili a jak si to já pamatuji. Dokud si to ještě pamatuji.

 

Kdo rád jí, ať zvedne ruku!

Kdo z nás by rád nejedl. Prakticky všichni rádi jíme. Někdo to a někdo ono. Jeden vepřo-knedlo-zelo a jiný třeba „dary moře“. Někdo do „jugošky“ na dovolenou, jiný na Baleáry. Společné máme to, že všichni tam musíme jíst. Nejlépe něco dobrého. Povídání o cestách autora po světě, veselých příhodách, co tam zažil a také o tom, co dobrého tam jedl a jaké zajímavé recepty odtamtud přivezl. Hezké počtení a dobrou chuť.

Doplňkové parametry

Kategorie: Humor
Rozměr jedné knihy: 145x205
Počet stran Stálo to za...: 256
Počet stran Kdo rád jí...: 271
Vazba: Brožovaná

Václav Vlk starší (*24. 4. 1943 v Praze)
Vyučil se chemikem, vystudoval střední školu a večerně pak pedagogiku a ekonomii. Po roce 1989 založil úspěšnou firmu, kterou nyní vede jeho syn. V současnosti je v penzi a je znám především jako publicista. Největší rozruch budí ve společnosti jeho názory týkající se odsunu Němců po druhé světové válce a články a knihami na toto téma, např. Krvavé dozvuky války (vyšlo v nakladatelství Grada Publishing, 2015). Ve své novinářské činnosti, reprezentované především internetovým deníkem Neviditelný pes, se stylizuje do role skutečného hlídacího psa demokracie, potírá tesknění po normalizaci a upozorňuje na falešný sentiment i cílené přepisování historie. V roce 2019 vydal zatím svou poslední knihu Mauthausen. Ďábel v líbezné krajině.
Díky svému celoživotnímu technickému zaměření a specializaci na stavbu kamen a krbů vydal několik velmi úspěšných odborných knih např. Stavba krbu, Kachlová kamna, Kachlové a selské sporáky, Pece na pizzu a chleba atd. Kromě dvou zmíněných zájmů má rád humor a vydal několik humoristických knih. Jeho knihy vyšly v nakladatelstvích Grada Publishing, a.s., ERA, XYZ, Československý spisovatel, Euromedia. V 90. letech se podílel na přípravě televizního pořadu Receptář.
Spolupracuje s časopisy „Kachelofen und Kamin", „Baubiologie und Oekologie". Člen E F A -Europäische Feuerstätten Arbeitsgemeinschaft.