e-Vladař

Moudrý muž nemůže stát v slově, je-li mu to na škodu a jestli pominuly okolnosti, za nichž je dal.

Dostupnost Skladem
Kód: 421
99 Kč –10 % 89 Kč
e-Vladař
e-Vladař
99 Kč –10 %
Garance doručení
nepoškozeného zboží

Niccolò Machiavelli  byl nesmírně vzdělaný muž s mnoha zájmy. Jeho literární dílo  se stalo  základem italské prózy. Nejznámější je Vladař, první a doposud nepřekonaná manažerská příručka. Je to dílo opravdu nadčasové, s plnou platností i v dnešní době.

„Moudrý muž nemůže stát v slově, je-li mu to na škodu a jestli pominuly okolnosti, za nichž je dal.  Kdyby všichni lidé byli čestní, moje rada by byla špatná. Ale protože nejsou a sami dané slovo neplní, rozumný panovník je nemůže dodržovat. Byl by sám proti sobě.“

Jeho myšlenky jsou pro někoho možná kontroverzní, ale to jim neubírá na pravdivosti.

 

Doplňkové parametry

Kategorie: eknihy
ekniha:
Počet stran: 124
EAN: 9788087835005

Italský básník, dramatik, teoretik a také politik, který dal základy moderní historikografii. Vystudoval florentskou univerzitu a do roku 1512, než se vrátili Medicejští, působil jako tajemník florentské republiky a také působil v řadě diplomatických misích.

Byl kancléřem florentské republiky a také vyslancem Rady deseti, takže často cestoval a při té příležitosti sbíral vědomosti pro svá díla. Byl Medicijskými vyhnán, ale následně i omilosrdněn a tak mohl zapsal dějiny Florencie a později napsat i jeho nejslavnější dílo Vladař.