Audiokniha - MP3 - Vítej u nás, Metude!

Velkomoravský Stařík, či vlastně mladík, co vyskočil z okna? Velkomoravský Zrzavý Orm? Velkomoravský Forrest Gump? 

Varianta:
Dostupnost Skladem
Kód: 557/MP3
299 Kč –16 % 249 Kč
Audiokniha - MP3 - Vítej u nás, Metude!
Vítej u nás Metude
Novinka
299 Kč –16 %
Garance doručení
nepoškozeného zboží

Román z doby příchodu Konstantina a Metoděje na Moravu nahlíží na tuto vzdálenou dobu s humorem a pochopením, přitom se drží známých historických faktů. Kde od té doby vypadl z mozaiky historie nějaký kamínek, tam si ho autor doplnil po svém. Děj knihy posouvá kupředu především Soběbor, řečený Soběk. Nemluví však nějak divně? Že by hanácky? Nebo hantecem? Anebo líšňácky jako Liška Bystrouška? Nejspíš od každého trochu. Mnohem důležitější je, že to Soběkovi pálí a umí být ve správný čas na správném místě. Nakonec to, že Konstantin s Metodějem dorazili na Moravu, a ne do Bulharska, je alespoň v tomto vyprávění jeho zásluha.

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Audiokniha
Záruka: 2 roky
Čas: 7 hodin 42 minut
Čte: Igor Bareš
Režie: Jitka Škápíková
Zvuk: Karolína Škápíková
Hudba: Michaela Nerudová
Obálka: Evženie Schreiber
EAN: 9788075513458

Vladislav Dolník (nar. 1952) vystudoval biochemii na Masarykově universitě (RNDr. 1976), osmnáct let pracoval v Ústavu analytické chemie ČSAV (CSc. 1988).
Je spoluautorem knihy Analytical Isotachophoresis (VCH Publishers 1988) a autorem nebo spoluautorem 8 amerických patentů, 2 knižních kapitol a více než padesáti odborných “peer-reviewed” publikací.
Byl členem redakční rady časopisů Electrophoresis a Journal of Microcolumn Separations. Česky napsal (podle některých schvalovatelů protisocialistickou) divadelní hru Vlak v 11.26 (premiéra 1981, divadlo Cylindr) a knihu Nevykládej mi pohádky! (2022).